Põnevat toalillede hulgast – Juhani Puukool
Kindlasti kipume armastama taimi, mida on kergem hooldada ja kellega ei teki tihti muresid. Altpoolt leiad aga soovitused ja juhendid meie aednikelt, miks eelistada ka mõningaid raskemini hooldatavaid taimi.
sarvsonajalg
Sarvsõnajalg – on väga efektse väljanägemisega, jättes mulje eriti eksootilisest taimest. Tema hoolduse eripära seisneb kastmises. Tema tahab vannis käia. Potis on vaid väga väike kogus mulda vajalik ja seda on pea võimatu pealt poolt kasta. Paari nädala tagant, soojemas ja kuivemas ruumis tihedamini vajab juurepall vanniskäiku ehk leotamist veenõus 10-15 min. Nii kaua, kui õhumullid veel vee peale tulevad. Lehti on parem mitte katsuda, need ei talu muljumist ja vigatuste korral lähevad kohe inetuks.
Punahuul – veel üks teistsugune ja rippuv taim. Ka nemad vajavad väga harva kastmist. Võib võrrelda orhideedega. 2-3 nädala tagant tasub pott üle vaadata. Kasta tagasihoidlikult. Kindlasti ei talu nad seisvat vett poti all või põhjas.
Kuldviljakpalm – üks suur ja soliidne taim. Kauplustes müüakse enamasti potte, kus on mitu taime kokku istutatud, et oleks kohe efektsem. Tegelikult see talle ei meeldi. Õige oleks selle taime soetamisel üksikud taimed esimesel kevadel eraldi istutada. Muidu tekib potis tugev konkurents ja ükski neist ei pruugi ellu jääda. Kastmiselt tuleb tähele panna, et kuldvilkapalm ei talu mullapalli läbikuivamist. Muld peab olema kogu aeg ühtlaselt parasniiske. NASA andmetel on ta nr 1 õhupuhastaja taim.