Kallid kliendid! Meie e-poe klienditeenindus töötab E-R 9-16 Kõigile kaupade saatmist ja komplekteerimist puudutavatele küsimustele saate vastuse meiliaadressil e-pood(at)juhanipuukool.ee või tel 7 409 500 

Sibullilled – et õied õnnestuks

Sibullilled – et õied õnnestuks
Postitatud: Nõuanded

Sibullilled – et õied õnnestuks

  • Kõik algab kvaliteetsest istutusmaterjalist. Sibulate valimisel võta sellised, mis on suured ja tugevad. Mida suurem sibul, seda rohkem ja suuremaid õisi. Vältida tasuks pehmeid, hallituse jälgedaga ja närtsinud sibulaid. Mis muidugi ei tähenda, et need üldse kasvama ei lähe. Nad lihtsalt vajavad palju rohkem hoolt ja tähelepanu.
  • Kasvukoht. Isegi kõige tugevamad sibulad võivad alt vedada, kui nad on istutatud vale koha peale. Enamik sibulaid saab kõige paremini hakkama täispäikeses ja hea drenaažiga rammusas mullas. Sibulad on toitainete suhtes nõudlikud. Ära ei tohi unustada väetamist. Näiteks Baltic Agro sibullillede istutusväetis sobib kasutamiseks kevadest sügiseni.
  • Õige istutusaeg. Nartsissid vajavad sooja mulda ja pikemat juurdumisaega. Paras aeg on istutamine ette võtta septembri esimestel nädalatel. Tulbid ja hüatsindid eelistavad jahedamat pinnast. Nende jaoks sobib kõige paremini, kui temperatuur jääb +5°C juurde. Tulpe võib tegelikult julgelt istutada nii kaua, kui labidaga mulda veel augu saab teha. Enamike sibulate jaoks on siiski kõige parem aeg septembri lõpp – oktoobri algus.
  • Istutussügavus.  Kuldne reegel on läbi aegade olnud 3 sibula sügavusele. Ennemini natuke sügavamale, kui liiga maapinna lähedale.
  • Pane sibulad maha õigetpidi ehk teravam ots ülespoole. See on üllatav, kui tihti see küsimus tekib. Alumises osas on sibula kand ja sealt arenevad juured. Jah, ka siis, kui sibul ei satu mulda päris õigetpidi, suudab taim leida tee maapinnale. Kuid sellised taimed on nõrgemad ja tärkavad hiljem.
  • Kompost ja väetis. Nagu enamus ilutaimi armastavad ka sibullilled kerget rammusat mulda. Pane istutusaugu põhja rikkalikult komposti või sega mulla sisse sibullillede istutusväetist.
  • Kastmine. Ka sibulad on taimed. Ka neile on vaja vett. Istutusjärgne kastmine soodustab juurte arengut ja kiirendab juurdumist. Istutusjärgne kastmine aitab täita ka mulda jäänud tühimikud, mis muidu võiksid põhjustada sibula üleliigset kuivamist.
  • Kui sinu kaduaias on probleeme kahjuritega (vesirotid, mügrid) siis saab sibullilli kaitsta istutades need sibullille istutuskorvidesse. Kindlasti tuleb korv ka pealtpoolt võrguga katta.
9 kuud tagasi
Copyright © 2020 Plantex AS. Kõik õigused kaitstud.