Head kliendid!
Meie e-poe klienditeenindus töötab E–R kella 10–16.
Kaupade saatmist ja komplekteerimist puudutavatele küsimustele vastame aadressil epood(at)juhanipuukool.ee.

Aiaviljade kasvatamine jätkab võidukäiku – vaata, mida uut proovida!

Aiaviljade kasvatamine jätkab võidukäiku – vaata, mida uut proovida!
Laen...
Aiaviljade kasvatamine jätkab võidukäiku – vaata, mida uut proovida!

Nii muu maailma aiandustrendid kui ka meie klientide ostukäitumine kinnitavad, et ise omale toidu kasvatamine jätkab ka sel aastal oma võidukäiku.

Armastus tomatite, kurkide, suvikõrvitsate ja aedubade vastu toob ka üha enamatesse linna- ja linnalähedastesse aedadesse tarbeaia osa. Nii tead kust tuleb su toit ja kuidas see on kasvatatud, aga aiandus on ka oluline stressimaandaja ja õnnetunde looja – SEE TUNNE kui esimene omakasvatatud tomat valmis saab...!  

Need, kel aga kasvatamiskogemust rohkem, hägustavad üha enam dekoratiiv- ja tarbeaia piire ning kasvatavad ilu ja kasu käsikäes. Kasvab liigirikkus ning rõõmustavad nii tolmeldajad kui ka kasulikud putukad, kahjurid mitte niipalju...  

Pakume sulle järgnevalt võimaluse visata pilk peale meie selle aasta seemnevaliku uudistele - siit leiavad midagi nii tomatisõbrad kui ka millegi erilisema järgi ihalejad. 

Tomatid

‘Pille’ ja ’Siive’

Uutest tomatisortidest pakuvad tänavu ostjaile kindlasti suurt huvi eelmisel kevadel esmakordselt tutvustatud kaks Eestis aretatud sorti: ’Pille’ ja ’Siive’. Nad on esimesed oranživiljalised sordid seni vaid punaseviljaliste kodumaiste tomatite sordivalikus.

’Pille’ on kõrgekasvuline ja keskvarane. Tema viljad on suured, lapiku kujuga, sisult pigem lihakad ning hea maitsega. Viljade keskmine kaal on 125–130 g. 

‘Siive’ on madalakasvuline, varane ja väga saagikas sort. Viljad on keskmise suurusega (kaal 70–80 g) ja ümarad.

Mõlemad uued sordid on mõeldud kasvuhoones kasvatamiseks. Kuid ‘Siivet’ saab tema madala kasvu tõttu hästi kasvatada ka kiletunnelis. Sordid on hea haiguskindlusega ja vastupidavad ruugehallitusele.

'Dattolime' F1

Omapäraste kahvatukollase viljadega kirsstomati sort. Viljadel on väga hea aroom ja suurepärane magus maitse! Taim on kõrge kasvuga, tugev ja kompaktne. Väikeste ovaalsete viljade keskmine kaal on 15–20 grammi, need on 10–12 kaupa pikas kobaras.

Sort on väga hea saagikusega ning suurepärase haiguskindlusega. Viljad säilivad hästi ka pärast korjamist. Sobi kasvatamiseks nii kasvuhoones kui avamaal.  

'Grappa Gialia'

Kollaseviljaline lihatomati sort, mis võib kanda kuni 500 grammi suuruseid vilju. Annab imelise maitse salatitele ja hoidistele.

tomatiseemned

Paprikad

'Lirica' F1

Tugevakasvuline varajane hübriidsort, mille viljad kiiresti kollaseks värvuvad. Võimalik kasvatada ka välitingimustes päiksepaistelises kohas.

'Flynn'

Nn suupistepaprika väikeste, 7–8 cm pikkuste ja 30–40 grammi kaaluvate viljadega. Sort on varane, väga saagikas ning vastupidav haigustele. Erkoranžid viljad on paksu koorega, väga mahlakad ja magusa maitsega.

Taim on kompaktne ehk madala ja tugeva kasvuga, mistõttu sobib hästi kasvama ka konteinerisse ja avamaale.

paprikaseemned

Kapsad

Punane kapsas 'Kalibos'

Teravatipuline kapsas, mille tihe punane pea kaalub 2–2,5 kg. Keskhilise valmimisega (koristamiseks valmis 105–115 päeva avamaale istutamisest). Lehed on suure suhkrusisaldusega ja väga hea maitsega. Suurepäraste maitseomaduste tõttu sobib eriti hästi värskelt tarbimiseks, samuti hapendamiseks.

Lehtkapsas 'Halbhoher Grüner Krauser'

Dekoratiivne ja poolkõrge lehtkapsa sort, mis talub kerget külma. Tumerohelised ja tugevalt kähardunud lehed on maitsvad ja õrna tekstuuriga. Saaki saab koristada alates septembrist.

kapsaseemned

Oad ja herned

Aedubade kolme värvi segu

Ühes seemnepakis on kolme värvi aedubade segu: sordid ’Neckarkönigin’ (rohelised kaunad), ’Neckargold’ (kollased) ja ’Blauhilde’ (lillad). Kõik sordid on saagikad, kuid erineva valmimisajaga (varajane, keskvarajane ja hiline), et saaki saaks pikema perioodi jooksul.

Kõigi sortide kaunad on lihavad, kiududeta ja 20–25 cm pikad. Kõrge kasvuga taimed (olenevalt sordist kuni 3 m) vajavad toestust. Võib kasvatada nii kasvuhoones kui avamaal.

Sojauba 'Edamame Green Shell'

Varajane ja väga saagikas sort, mis sobib kasvatamiseks nii kasvuhoonesse kui ka avamaale. Taim on kompaktne ning u 50 cm kõrge, mistõttu ei vaja toestamist.

Erkrohelised kaunad peidavad suuri pähklimaitselisi ja kreemja tekstuuriga ube. Need on mõeldud koheseks söömiseks kas keedetuna, aurutatult või kergelt grillitult, ega sobi kuivatamiseks.

NB! Neid valmistatakse söögiks nagu põlduba ehk koos kaunadega, kuid seejärel kooritakse oad kaunast välja – kaunu ei sööda! Sobivad suurepäraselt salatitesse, hautistesse, Jaapani roogadesse või lihtsalt vahepalaks.

Aedhernes 'Aamisepp'

Eestis aretatud kõrgekasvuline (100–140 cm) ja keskvarajane (tõusmetest saagini 50–57 päeva) hernesort. Annab kaunu pika aja jooksul. Kaunad on suured, tömbi otsaga. Kaunas on kuni kaheksa suurt tera. Maitse väga hea.

Aedhernes 'Looming'

Samuti Eestis aretatud sort. Keskvalmiv (tõusmetest saagini kulub 60–70 päeva) ja väga saagikas. Taim on madalakasvuline, keskmine kõrgus 50–60 cm. Kaunad on tumerohelised, terava otsaga, keskmise pikkusega. Kaunas kuni 11 rohelsit või helekollast tera. Maitse väga hea.

herneseemned

Kurgid, kõrvitsad

Kurk 'Laureen' F1

Kiirekasvuline ja varajane pikkade tumeroheliste viljadega kasvuhoonekurk. Väga saagikas. Vastupidav haigustele. Maitselt värske ja mahlakas.  

Kurk ’Nikifor’

Pika vegetatsiooniajaga saagikas kurk kasvuhoonesse. Heade maitseomadustega ja haigustele vastupidav. Viljad on siledad, läikivad, kergelt ribilised, ilusa tumerohelise koorega, 20–23 cm pikad. Väheste kõrvalvõrsetega. Kannatab temperatuurikõikumisi.

Suvikõrvits 'Dunja' BIO

Professionaalide poolt armastatud hübriidsort. Läikivate tumeroheliste viljade ja erakordselt hea haiguskindlusega. Viljad väga ühtlased ning saak rikkalik ka vähesel tolmeldamisel.

Muskaatkõrvits 'Mieluna' F1

Varajane ja väga saagikas sort. Siledakooreline. Viljaliha on tumeoranž, tihe, magus, pähklimaitseline. Ühtlaste, pirnikujuliste viljade kaal on 1–1,3 kg. Sobib väga erinevate toitude valmistamiseks.

kurgiseemned

Muud huvitavat

Melon 'Bari' F1

Keskvarajase valmimisega melonisort. Sobib kasvuhoones kasvatamiseks. Ümarad viljad kaaluvad u 1,2 kg. Viljaliha on erkoranži värvi ja väga maitsev.

Pastinaak ’White Gem’

Pastinaak ehk aed-moorputk on väga väärtuslik vähenõudlik juurvili. Üks populaarsemaid ja usaldusväärsemaid sorte! Külvatakse peenrasse varakevadel või hilissügisel. Idaneb aeglaselt (kuni kolm nädalat). Eelistab kasvamiseks liivast või liivsavist sügavalt haritud mulda.

Salatite segu 'Mesclun' BIO

Kiirekasvuline assortii kuuest erineva kuju ja tekstuuriga salatist. Segu sisaldab punast ja rohelist lehtsalatit, bataavia salatit, rohelist ja punast salatisigurit ning põld-võõrkapsast ehk nii magusamaid ja mahlaseid, kui ka mõrkjamaid maitseid. Alusta korjamist kui taimed on u 10 cm pikad. Kena dekoratiivne segu nii peenras kui salatikausis!

köögiviljaseemned

Related posts
Copyright © 2024 Plantex AS. Kõik õigused kaitstud.