Kallid kliendid! Meie e-poe klienditeenindus töötab E–R 10–16.
Kaupade saatmist ja komplekteerimist puudutavatele küsimustele saate vastuse meiliaadressil epood(at)juhanipuukool.ee

Soodne võimalus maasika frigotaimede ettetellimiseks

Soodne võimalus maasika frigotaimede ettetellimiseks
Laen...
Soodne võimalus maasika frigotaimede ettetellimiseks

Oleme alustanud e-poes maasika frigotaimede 6-pakkide ettetellimist soodushinnaga. Kolmele sordile, ‘Asia’, ‘Faith’ ja ‘Polka’ kehtib veel omakorda soodustus –20%.

Kokku on ettetellimisel kaheksa sorti.

Kassetitaimede istutamisel on paljasjuursete taimede ees mitu eelist: neid on kergem istutada, pärast istutamist on kastmisvajadus väiksem ja taimed arenevad kiiremini.

Sooduskampaania kestab kuni 26. märtsini (k.a). Tellimusi hakkame väljastama orienteeruvalt aprillis ehk siis kui ilmad võimaldavad taimede istutamist.

Valiku leiad siit: https://juhanipuukool.ee/est/taimed/marjad/maasikad.

Telli nüüd, maiusta suvel! 

 

maasikad

 

Sortide tutvustus

'Asia'

Väga suurte viljadega uus aedmaasika sort. Viljad on ilusa koonilise kujuga, säravpunased, mahlased, magusa maitse ja tugeva aroomiga. Viljad valmivad juulikuus, on tugeva struktuuri ja pika säilivusajaga. Lisaks värskelt tarbimisele on see sort ideaalne ka tortide ja toitude kaunistamiseks ning kompotiks. Taimed on jõulised, suurte lehtedega. Lumeta talvel on soovitatav taimede kaitsmiseks kasutada talvekatet.

'Faith'

Hiline sort, millel on erkpunased koonilise kujuga väga maitsvad viljad. Õitseb pikalt, mistõttu on tagatud ka pikk maasikakorje aeg. Vastupidav hahkhallitusele ja maasika jahukastele.

'Flair'

Väga varajane uudissort. Viljad on säravpunased, suurepärase aroomi ning maitsega. Viljaliha keskmise tihedusega. Puhmas keskmise suurusega, püstine. Viljaraod keskmisest pikemad.

'Malwina'

Väga hiline uudissort! Viljad säravpunased, suured, väga hea maitsega (isegi heledana korjatud viljad on hea maitsega). Viljaliha punane. Taim on suhteliselt tugeva kasvuga, tumerohelise lehestikuga.

'Polka'

Eestis kõige hinnatum maasikasort. Varasepoolse valmivusega viljad on säravpunased, keskmise suurusega, valmivad ühtlaselt. Viljaliha on helepunane, tihe, väga hea maitsega. Mari on on hea korjatavuse ja käitlemiskindlusega. Hea saagikusega - keskmine saagikus 320 g taimelt. Väga hea lauamari. Sobib hästi ka moosiks ja külmutamiseks. Vajab saagiperioodil tugevat kastmist, et marjad korje lõpuks väikeseks ei jääks. Puhmas on keskmise kasvutugevusega, tütartaimi annab palju. 

Soovitatavate sortide nimekirjas alates 2001. aastast äri- ja koduaiasordina. 

'Sonata'

Keskvalmiv ja saagikas sort. Viljad on säravpunased ja suured kogu saagikande perioodi jooksul, ei lõhene kuiva perioodi lõpus ega muuda värvi pärast korjet. On väga hea käitlemiskindlusega, sobib nii lauamarjaks, kui ka töötlemiseks. Taim ise on jõulise kasvuga, tütartaimi annab keskmiselt. Sort on hea talvekindlusega ning vastupidav maasika jahukastele.

'Sonsation'

Magusamaitseline varajane uudissort. Marjad on säravpunased, ilusa koonilise kujuga, läikivad ja tiheda mahlase viljalihaga. Sordile annab lisaväärtust korjatud viljade suurepärane säilivus.

'Zumba/Rumba'

Varajane ja saagikas sort. Väga ahvatleva välimusega lauamari - viljad on säravpunased, ümarkoonilised ja suured. Viljaliha on mahlakas ja keskmiselt magus. Õigeaegsel koristamisel on viljad hea käitlemiskindlusega. Puhmik on mõõduka kasvutugevuse ja tihedusega, püstine. Varajase õitsemise tõttu võivad õisi kahjustada kevadised öökülmad. Hea vastupidavusega lehti kahjustavatele seenhaigustele.

maasikad

Maasikataimede istutamine

Maasikad vajavad kasvamiseks päiksepaistelist kohta, kuhu päike paistab suurema osa päevast.

Ettevalmistatud kasvukoha muld peab olema kohev, täiesti umbrohuvaba, taimekomposti või kodusõnnikuga väetatud ja tasaseks silutud. Maasikaid võib vabalt kasvatada tasasel maal. Kõrgem peenar tee vaid siis, kui maa on liigniiske.  

Istutussügavus on määrav 

Kassetipesast välja võetud taim pista istutusauku ja kata juured mullaga sedasi, et taim oleks samal kõrgusel nagu kassetis kasvades. Suru taim kinni, tihenda hoolikalt mulda taime ümber ning kindlasti kasta. Lohakalt istutatud taimed arenevad halvasti ja annavad vähem saaki. 

Istutusaugu põhja võid eelnevalt panna veidi maasika- või marjaväetise graanuleid, mis sega mulla sisse.

Istutades pane tähele, et lehekodariku keskel olev südamikupung, kust saavad uued lehed alguse, jääks kindlasti mullast välja. Vastasel juhul võib taim känguda või mädanema minna. Samuti jälgi, et pärast kastmist ei paljastuks taimejuured, sest siis ähvardab neid kuivamine.

Juured peavad jääma istutusaugus sirgelt otse alla. Mingil juhul ei tohi neid keerata kahekorra, otsad ülespoole. 

Taimede vahele jäta u 30–40 cm ruumi, kuna maasikapuhmikud vajavad ruumi kasvamiseks. Kahe maasikarea vahele võiks jääda u 70 cm. Tihedamalt istutades on õhu liikumine puhmikute vahel takistatud, mis soodustab haiguste teket ja kahjurite levikut.

Kui katad peenra musta maasikakile või peenravaibaga, tee muld enne katte paigaldamist korralikult märjaks.

NB! Samal kasvukohal võib maasikaid kasvatada 4–5 aastat, seejärel tuleks neile leida uus koht, kus maasikat pole varem kasvatatud. Muidu hakkavad mulda kogunenud taimekahjustajad maasikataimede arengut pärssima, samuti takistavad kasvu mulda kogunenud ainevahetusjäägid. 

Copyright © 2020 Plantex AS. Kõik õigused kaitstud.