Maikuu taim: põõsaskirss 'Carmine Jewel'

Maikuu taim: põõsaskirss 'Carmine Jewel'

Alustasime aprillist traditsiooniga, et toome iga kuu esile ühe eriti väärt taime. Kuu taimeks saavad need, kes on usaldusväärsed, vähenõudlikud, samas ka pilkupüüdva ja erilise välimuse või omadustega.

Need on taimed, kellele anname puukooli poolt kindla soovituse. Loodame, et meie lemmikud pakuvad inspiratsiooni ja ideid ka sulle!

Maikuu taimeks on põõsaskirss ’Carmine Jewel’. Ta on taim, mis täidab aias mitut ülesannet ja teeb neid kõiki väga hästi!

Ta on madalakasvuline (kuni 2 m), tal on ilus kompaktne võra, ta õitseb kevadel väga lopsakalt ja tal on palju vilju

Kuigi ta on ideaalne taim ka haljastusse, sobides nii hekiks kui ka lillepeenrasse või hoopiski konteinerisse, on kõige suuremaks väärtuseks ikkagi tema keskmise suurusega hapukasmagusad viljad. Need on väga kõrgelt hinnatud mooside ja küpsetiste valmistamisel, sest neis on palju pektiini.

Kasvutingimuste osas on ta vähenõudlik ega nõua lõikamist.

Rohkem saad sellest mitmekülgsest taimest teada meie uuest videoloost!