Head kliendid!
Meie e-poe klienditeenindus töötab E–R kella 10–16.
Kaupade saatmist ja komplekteerimist puudutavatele küsimustele vastame aadressil epood(at)juhanipuukool.ee.

Spargel oma aiast: kolm juurikat kokku vaid 6,90 €

Spargel
Laen...
Spargel oma aiast: kolm juurikat kokku vaid 6,90 €

Sel hooajal pakume aia- ja köögigurmaanidele kasvatamiseks kahte uut sparglisorti.

  • 'Gijnlim' on paksude roheliste võrsetega. Ta on väga varajane, usaldusväärne ning saagikas ja selle eest ka mitmeid auhindu pälvinud.
  • 'Pacific Purple' kasvatab ilusad lillad võrsed, mis on õrnemad kui roheliste sortide omad ning maitselt ka magusamad. Ka see sort on varajane ning kõrge saagikusega.

Mõlemat sorti saab kasvatada ka valgete ehk pleegitatud võrsete saamiseks. Oma kasvult on mõlemad madalapoolsed.

Istikud on saadaval paljasjuursena ehk potistamata juurikatena ning vaid e-poe kaudu. Juurikad on kolme kaupa komplektis. Komplekti hind on kokku vaid 6,90 €.

Nende eeltellimine on juba avatud. Tellimusi hakkame väljastama aprillis – täpsemalt siis, kui ilm on sobiv nende mahaistutamiseks. NB! Kui oled tellitud juurikad pakiautomaadist kätte saanud, siis tuleb need kohe esimesel võimalusel ka maha istutada.

spargli kasvatamine

Maheda ja hõrgu maitsega spargel ehk harilik aspar on maitsev, kasulik ja mitmekülgselt kasutatav.

Ometi on ta meie aedades pigem harva leitav köögivili - või kohtab teda vaid ilutaimena (aspari nime all), sest tema kasvatamist peetakse keeruliseks ja töömahukas. Teatud määral kehtib see valge ehk pleegitatud spargli kasvatamisel, kuid rohelise spargli kasvatamine on jõukohane ka algajale aednikule. Kumb kasvatusviis valida, on kinni pigem maitse-eelistuses.

Teadma peab veel seda, et esimese saagi saab kolmandal aastal pärast istutamist. Kuid see ootamine tasub end hiljem kuhjaga ära – sparglitaim annab saaki 15–20 aastat!

Selleks, et saaksid oma aias rohelise spargli kasvatamisega igal juhul hakkama, oleme selle kohta kokku pannud ka põhjaliku ülevaate.

Head tutvumist ja kasvatamist!

Related posts
Copyright © 2024 Plantex AS. Kõik õigused kaitstud.