Kallid kliendid! Meie e-poe klienditeenindus töötab E-R 10-16 Kõigile kaupade saatmist ja komplekteerimist puudutavatele küsimustele saate vastuse meiliaadressil epood(at)juhanipuukool.ee või tel 7 409 500

Konteinertaimede talvine kaitse rõdul või terrassil

Postitatud: Nõuanded

Konteinertaimede talvine kaitse rõdul või terrassil

Talve saabudes tasub üle vaadata oma rõdul või terrassil pottides kasvavad taimed. Kuna enamasti kasvatatakse pottides külmakartlikke taimi, siis võivad juured ka väiksemate külmadega kahjustada saada.
Kõige lihtsam on võimaluse korral potid maasse kaevata. Paljudel aga see võimalus puudub. Hea on kasutada spetsiaalseid külma eest kaitsvaid potte.

Termopottide valikuga saad tutvuda siin: Istutusnõud
Termpott

Spetsiaalsed potid kaitsevad taime juuri läbi külmumise eest ja suvisel ajal ka ülekuumenemise eest.

Kui taimed on juba istutatud keraamilistesse pottidesse ja poti siseküljele ei ole lisatud soojustuskihti, siis tuleb appi võtta käepärased materjalid ja pottide ümber ning alla panna soojustuskiht näiteks penoplastist, õlgedest, vildist, pakasekaitsekangast.

Jutekangas külmakaitse  Penoplast külmakaitse

Ära ei tohi unustada varakevadist kastmist!
Nii nagu okaspuud on hädas külmunud mulla, veepuuduse ning ereda varakevadise aurustumisega, vajavad ka konteinertaimed vett, et mitte ära kuivada. Isegi siis, kui tundub, et nad veel ei kasva.

1 aasta tagasi
Copyright © 2020 Plantex AS. Kõik õigused kaitstud.