Uudis: austerserviku seenepakud

Загрузка...
Uudis: austerserviku seenepakud

Juhani Puukooli tootevalikusse on lisandunud austerserviku seenepakud.

Seenepakkudeks kasutatud puit, samuti austerserviku seenetüvi, on Eestist pärit ja seega ideaalselt sobilik meie kliimas saaki andma. Pakud on läbimõõduga 20–30 cm ja 38 cm pikad.

Kevadel aeda „istutatud“ pakkudelt võib oodata esimest saaki juba augustis. Pakkudele arenevadki seened reeglina sügisel, septembrist kuni külmade tulekuni. Kuid seentele ideaalses kasvukohas võivad pakud saagiga üllatada ka kevadel.

Pakkude seenekandeaeg on keskmiselt 3–4 aastat.

Seenepakku saab osta vaid meie e-poest, kus see tuleb ette tellida. Nende väljastamine algab aprillis ehk siis kui paku saab kohe ka aeda "kasvama" panna.

seenepakk

Kuidas seenepakkudel seeni kasvatada?

• Seenepakk tuleb "istutada" 2/3 ulatuses varjulisse kohta mulda.
  • Pakk peab olema kaitstud otsese päikesevalguse eest.
  • Kuival ajal tuleb pakku paar korda nädalas kasta, et vältida selle läbikuivamist. Läbikuivamine surmab paku sees oleva seene. Aasta läbi liigniiskes pinnases (nt tiigi- või kraavikaldal) asuvat pakku ei ole kasta tarvis.

seenepakk

Copyright © 2020 Plantex AS. Все права сохранены.