Head kliendid!
Meie e-poe klienditeenindus töötab E–R kella 10–16.
Kaupade saatmist ja komplekteerimist puudutavatele küsimustele vastame aadressil epood(at)juhanipuukool.ee.

Ostujuhend

E-poe üld- ja ostutingimused

1. Tingimuste ulatus ja kehtivus

1.1. Tingimused kehtivad kõigi isikute ja ostukeskkonna www.juhanipuukool.ee (edaspidi e-pood) omanik Plantex AS (registrikood 10242052), asukohaga Valguse tee 7, Lohkva, Tartumaa 62207, Eesti vahel Juhani puukooli e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivate õigussuhete kohta.

1.2. Ostu sooritamisel kinnitab Tellija, et on tutvunud allolevate tingimustega ning Plantex AS kliendiandmete kasutamise põhimõtetega.

1.3. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad Juhani Puukooli e-poe vahendusel toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad õigusaktid.

1.4. Plantex AS on õigustatud e-poe arengust tulenevalt ning e-poe parema ja turvalisema kasutamise huvides muutma ning täiendama allolevaid kasutamistingimusi ning kliendi andmete kasutamise põhimõtteid. Tingimuste muudatused ja täiendused avaldatakse veebilehel www.juhanipuukool.ee "Tingimuste muudatused" ning täiendused jõustuvad vastava muudatuse või täienduse avaldamisest internetilehel www.juhanipuukool.ee. Kui tellimus on sooritatud enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohaldatakse Tellija ja Plantex AS vahel tekkinud õigussuhtele tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimusi, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

2. Hinnad

2.1. Kõik www.juhanipuukool.ee e-poe hinnad on esitatud eurodes ja sisaldavad käibemaksu 22%.

2.2. Juhani puukooli e-poes olev sortiment ja hinnad võivad erineda teistes Juhani Puukooli kauplustes olevast sortimendist ja hindadest seoses e-poe kampaaniate ja/või eritoodetega.

2.3. Juhani Puukooli e-poes märgitud tootehinnale lisandub transporditasu ostukorvis oleva kõige kallima saatekuluga tootegrupi alusel, mis tuuakse esile ostukorvis transpordiviisi valiku hetkel. (nt. tellides seemneid koos roosidega, rakendub rooside kohaletoimetamise hind tervele pakile)

3. Kaupade ostmine ja tellimuse vormistamine e-poes

3.1. Tellimuse saavad esitada ainult täisealised ja teovõimelised Tellijad.

3.2. Miinimumtellimust e-poes ei kohaldata. Igale tellimusele lisandub vastavalt tootegrupile ühekordne saatmiskulu.

3.3. www.juhanipuukool.ee  lehelt on võimalik osta ainult neid kaupu, millel on link „Lisa korvi“. Kõik teised kaubad on müügil meie istikuärides või on hetkel kasvatusfaasis . Kauba hind ja saadavus võivad jooksvalt ja ette teatamata muutuda. Kui Tellija on esitanud tellimuse enne kauba hinna muutumist, rakendub tellimuse hetkel kehtinud hind v.a juhul, mis on kirjeldatud punktis 11.2 ja 11.3.

3.4. Juhani puukooli e-poel on õigus e-poe vahendusel sõlmitud Müügilepingust taganeda ning tellitud kaup jätta üle andmata või teenus osutamata järgnevatel juhtudel: kaup on laost otsa saanud; tegemist on e-poe „Tellimisel“ staatusega kaubaga, mis on laost otsa saanud, kauba hinda või omadusi on e-poes kuvatud valesti süsteemivea tõttu.

3.5. Tellimuse vormistamiseks telefonis/e-kirja teel peab klient omama kas tootekoodi või toote täisnimetust, väljendama oma soovi tarneviisi kohta ning edastama oma andmed. NB: telefoni/e-kirja teel tellimuste eest ei saa tasuda pangakaardi või pangalingiga.

3.6. Tellimuse esitamisel on Tellija teadlik, et tellimusega kaasneb maksekohustus ja  ta kinnitab, et on tutvunud Juhani puukooli e-poe tellimistingimustega.

3.7. Ostukorv ja tellimuse vormistamine

3.7.1.   Ostukorv luuakse kui olete klikanud nupule „Lisa ostukorvi“. Klikates „ostukorvil“ näeb tellija kogu oma ostukorvi sisu koos tasutava summaga.

3.7.2.   Ostukorvis olevate kaupade arv ei ole piiratud ning kogust võib muuta. Tehtud muudatused uuenevad automaatselt. Ostukorvis tuleb valida sobiv tarneviis ning kulleri valikul sisestada tarneaadress ja vastuvõtja telefoninumber. Tellimuse vormistamise jätkamiseks klikkige nupule „Vormista ost”.

3.7.3.   Järgmises sammus on võimalik sisse logida või jätkata ostlemist sisse logimata, nõustuda käesolevate tingimustega ning klikkida nupule „Jätka ostmist”. Järgmises sammus tuleb valida makseviis ning vormistada ost klikates nupule „Vormistan tellimuse“.

3.7.4.   Enne tellimuse lõplikku kinnitamist peab Tellija veenduma, et sisestatud detailid nii valitud kauba kui ka Tellija andmete kohta on täpsed, sest selle informatsiooni täpsusest ja õigsusest sõltub ostetud toodete häireteta kohale toimetamine.

3.7.5.   Nime- ja aadressi muudatustest tuleb viivitamatult teavitada e-poe klienditeenindust e-kirjaga info@juhanipuukool.ee .

3.8. Toodete müügileping loetakse sõlmituks (Lepingu jõustumine) pärast pangalingiga arve tasumist või maksekeskuses tehingu toimumist.

3.9. E-poes sooritatud tellimuste töötlemine toimub tööpäevadel (E-R kl 9.00-16.00).

4. Toodete eest tasumine

4.1. Makse sooritamiseks valige tellimuse vormistamise leheküljel endale meelepärane makseviis.

4.2. Toodete eest saab tasuda:

4.2.1   internetipanga kaudu. (Swedbank, AS SEB Pank, LHV, COOP pank pangalinkide kaudu).

4.2.2. krediitkaardiga (Visa või MasterCard)

4.4 Tellimuse esitamisel veebipoes tuleb kliendile kinnituskiri, milles on märgitud tellimuse sisu ja valitud kohale toimetamise viis.

5. Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine

5.1. Pärast Lepingu jõustumist toimetatakse tooted Tarbijale kohale Tarbija poolt tellimuse vormistamisel valitud tarneviisil. Erinevate tarneviisidega on võimalik tutvuda siin.

5.2. Ühele tellimusele saab korraga lisada erineva tarneajaga tooted ning nende eest korraga mugavalt maksta. Seega mitut erineva tarneajaga toodet sisaldavale tellimusele võib tulla mitu erinevat saadetist.

5.3. Lille – ja köögiviljaseemneid ning kinkekaarte väljastame aastaringselt (1–3 tööpäeva jooksul pärast tellimuse laekumist). Lillesibulate ning taimede puhul pakume võimalust sooritada ette tellimist ning hakkame neid väljastama sobival istutusajal (viljakultuure reeglina aprillis ning roose ja elulõngasid mais). Tänu ette tellimise võimalusele ja istutusajal väljastamise alustamisele on aprillis ja mais pakkide tarne tähtajad pikemad. Täidame tellimusi laekumise järjekorras ja palume mõistvat suhtumist. (mai lõpust oktoobri alguseni 2-5 tööpäeva jooksul pärast tellimuse laekumist)

5.4. Palun jälgige tellimuse vormistamisel esitatavate kontaktandmete õigsust, vältimaks viivitusi ja arusaamatusi toodete kohale toimetamisel. Plantex AS ja kullerfirma ei vastuta toodete kohale toimetamise viivituse ja tekkinud arusaamatuste eest juhul, kui viivitus või arusaamatus on tingitud Tellija poolt tellimuse vormistamisel esitatud andmete ebatäpsusest või ebaõigsusest.

5.5.  Kui tellitud tooted on kullerfirmale üle antud, võtab kullerfirma ühendust, et täpsustada toodete kohale toomise aeg. Kullerfirma toimetab tooted tellimuse vormistamisel märgitud aadressile või pakiautomaati. Sihtkoha hilisem muutmine on tasuline - topelt postikulu, mille tasub Tellija, kui saadetis on tema sisestatud ebakorrektsete andmete tõttu valesse kohta väljastamisele saadetud (kui pakk on valesti adresseeritud Plantex AS süül, tasub ümbersuunamise kulud Plantex AS)

5.6. Enne saadetise vastuvõtu allkirjastamist soovitame tungivalt kontrollida, et ei oleks olulisi vigastusi pakendil. Vastasel korral on ostjal õigus keelduda kaupade vastuvõtmisest. Palume vigastatud pakendiga tootest ja/või tellimuse mittevastavusest teatada elektronposti aadressile info@juhanipuukool.ee  või Plantex AS kontakttelefonile 7409 500. Kullerfirma poolt vigastatud tooted asendatakse.

5.9.  Kõik e-poest tellitud kaubad väljastatakse posti teel (kulleriga või pakiautomaati), neile ei ole võimalik ise kauplustesse järgi tulla!

6. Tellimuse tühistamine ja toote tagastamine

6.1. Tellijal on õigus pärast toodete eest tasumist, kuid enne toodete kohaletoimetamist oma tellimus tühistada, saates Plantex AS e-poe elektronposti aadressile info@juhanipuukool.ee  vastavasisulise teate koos tellimuse numbriga ning oma arvelduskonto numbriga või helistades Plantex AS kontakttelefonil 7409 500.

6.2. Kõikidele Plantex AS e-poest ostetud toodetele kehtib tagastusõigus 14 päeva. Tellijal on VÕS § 56 lg 1 alusel õigus tagastada või välja vahetada sidevahendi vahendusel (e-pood, e-post, telefonitellimus) ostetud kaup muu toote vastu põhjust avaldamata 14 päeva jooksul alates kauba üleandmisest. Selleks peab Tellija tegema Müüjale vastavasisulise avalduse (avalduses märkida ostja nimi, ostukuupäev, arvelduskonto number ning tellimuse nr.) e-posti aadressil  tellimine@juhanipuukool.ee ning tagastama seejärel tellitud kauba. Vastavalt VÕS § 56 lg 25 tõendab lepingust taganemist tarbija.

6.3. Tellimuse tühistamisel punktis 6.1 sätestatud juhul või tellimusest taganemise korral punktis 6.2 sätestatud juhul tagastatakse raha kauba eest, muu hulgas tarbija kantud asja kättetoimetamise kulud viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, samale arvelduskontole, millelt tasuti kauba eest. 

6.4. Tagastatav kaup ei tohi olla kasutatud või kahjustatud ning peab olema originaalpakendis. Taganemisõiguse kasutamiseks ja tagastamise korral hüvitise maksmise vältimiseks tuleb tootepakend avada ettevaatlikult, seda kahjustamata. Tagastatav toode peab olema komplektne. Kui toode on ostetud kampaania korras, kus kaubale on lisatud veel mõni toode, tuleb Tellijal tagastada kogu komplekt (ehk siis kõik tooted).

6.5. Tellijal tuleb kanda lepingu esemena üleantud kauba tagastamisega seotud otsesed kulud, kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti.

6.6. Kui tagastatav toode on halvenenud ja halvenemine on põhjustatud asjaoludest, mis ei ole tingitud Plantex AS tegevusest, on Plantex AS-l õigus tasaarvestada toote väärtuse vähenemine Tellija poolt toote eest tasutud ning tagastamisele kuuluva summaga. Tasaarvestamiseks saadab Plantex AS tasaarvestamise avalduse Tellija poolt tellimuse vormistamisel teatatud e-posti aadressile. Juhul, kui Tellija ei ole nõus tasaarvestamise teates näidatud väärtuse vähenemisega, on selleks õigus kaasata toote väärtuse vähenemise kindlakstegemiseks sõltumatu ekspert. Ekspertiisiga seotud kulud jagatakse pooleks Tellija ja Plantex AS vahel, v.a juhul, kui ühe poole seisukoht osutub ilmselt põhjendamatuks. Sellisel juhul kannab ekspertiisiga seotud kulud pool, kelle seisukoht osutus ilmselt põhjendamatuks.

6.7 VÕS § 53 lg 4 punkt 4 sätestab, et 14 päevast taganemisõigust ei kohaldata sellise asja üleandmisel, mis rikneb või vananeb kiiresti. (Taimed on eluskaup, mida ei tohi jätta postkontorisse seisma ning sellise tegevuse tagajärjel taimede kvaliteedi halvenemine ja/või taimede hukkumine ei saa olla põhjus ostust taganemiseks). Palume kõik pakid ja kullersaadetised vastu võtta esimesel võimalusel ning mitte mingil juhul pikendada hoiutähtaega postkontoris! Samuti tuleb taimed koheselt paki kättesaamise järel transpordipakendist eemaldada ning esimesel võimalusel kasvukohale istutada!

7. Pretensiooni esitamise õigus ja nõuetele mittevastavate toodete tagastamine

7.1. Plantex AS vastutab toodete nõuetele mittevastavuse ja puuduste eest vastavalt võlaõigusseadusele, pretensioonide esitamise aeg on eraisikul 2 aastat ja juriidilistel isikutel 6 kuud arvates toodete üleandmise hetkest.

7.2. Tellija peab teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta asja lepingutingimustele mittevastavusest teada sai või pidi teada saama. Tarbijale müügi puhul peab tarbija teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale kahe kuu jooksul pärast seda, kui ta sai mittevastavusest teada.

(Tingituna taimede õitsemise algusest ja viljakultuuride viljumise algusest on sordile mittevastavuse pretensiooni esitamise mõistlik aeg esimese õitsemise või esimeste viljade valmimise aeg)

7.3. Plantex AS ei vastuta:

7.3.1. Tellija süül toote halvenemise/kahjustumise eest.

7.3.2. Puuduste eest, mis on tekkinud toote mittekorrapärase kasutamise tagajärjel.

7.4. Toote nõuetele mittevastavuse või puuduse korral on Tarbijal õigus nõuda toote asendamist nõuetele vastava ja puudusteta toote vastu või taganeda tellimusest ja tagastada nõuetele mittevastav toode Plantex AS kulul.

7.5. Pretensiooni esitamise korral kannab esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale asja asendamisega seotud kulud (tagastamise ja õige toote saatmise kullertasud) Plantex AS. Järgneva 1,5 aasta jooksul kannab vastavad kulud Plantex AS üksnes juhul, kui pretensioon oli õigustatud.

7.6. Nõuetele mittevastava toote tagastamise korral kantakse toote eest tasutud summa (koos transpordimaksumusega) Tarbija poolt näidatud pangakontole hiljemalt 14 päeva jooksul arvates tellimusest taganemise ja toote tagastamise soovi kohta teate saamisest.

7.7. Lisaks pretensioonide esitamise õigusele on Tarbijal ka muud seadusest tulenevad õigused õiguskaitsevahendite kasutamiseks.

7.8. Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul. Pretensioone saab esitada e-maili aadressil info@juhanipuukool.ee või telefonil 7409 500.

7.9. Toote defekti tuvastamisel palume saata defektse toote markeeringust ning tootest pildid info@juhanipuukool.ee. Pakendil oleva informatsiooni põhjal saab Plantex AS pretensiooni vastu võtta.

8. Vastutus ja vääramatu jõud

8.1. Plantex AS vastutab Tarbija ees ja Tarbija vastutab Plantex AS ees teisele poolele käesolevate tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

8.2. Plantex AS ei vastuta Tarbijale tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida Plantex AS ei saanud mõjutada ning mille saabumist Plantex AS ei näinud ette ega võinud ette näha (vääramatu jõud).

9. Andmete kaitse ja töötlemise põhimõtted

9.1. Plantex AS tagab Tarbija andmete sh isikuandmete kaitsmise ja kasutamise kliendiandmete kasutamise põhimõtetes ettenähtud korras. Lähtudes kehtivatest õigusaktidest ja Kliendiandmete kasutamise põhimõtetes sätestatust on Plantex AS-l ostja nõusolekuta õigus töödelda andmeid (sh isikuandmeid) ulatuses, mis on vajalik e-poe kasutamiseks, müügilepingu täitmiseks või müügilepingu täitmise tagamiseks. Muuhulgas on eeltoodust tulenevalt müüjal eraldiseisva nõusolekuta õigus:

   - saata ostjale e-poe teenuste kasutamisega seonduvaid teateid, sh teateid, mille saatmine on e-poe kasutajate turvalisuse huvides;

   - säilitada ostjate paremaks teenindamiseks ja tehingute tõendamiseks e-poodi sisseloginud ostja tellimuste andmed, sh mõistliku tähtaja jooksul ka nende tellimuste kohta, mida ostja sessiooni käigus ei lõpetanud.

9.2. Kui Tarbija on  andnud tellimuse teostamisel või muul viisil oma nõusoleku andmete turunduslikuks kasutamiseks, kasutab Plantex AS neid andmeid kliendiandmete kasutamise põhimõtetes  fikseeritud tingimustel ja eesmärgil sh. ka teenuste ja kaupade personaalsete otseturundus-, kampaania- ja sooduspakkumiste edastamiseks elektroonilisel teel.

9.3. Tarbijal on igal ajahetkel õigus võtta andmete turunduslikuks kasutamiseks antud nõusolek tagasi, saates Plantex AS-ile vastavasisulise e-maili vt lähemalt kliendiandmete kasutamise põhimõtetes 

10. Muud tingimused

10.1. Käesolevates tingimustes eraldi lahendamata küsimustes lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.

10.2. Tarbija ja Plantex AS vahel seoses www.juhanipuukool.ee  e-poe vahendusel toodete tellimise ja ostmisega tekkinud vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on Tarbijal õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametisse (aadressil Endla 10a, 10142 Tallinn või e-posti aadressil avaldus@komisjon.ee). Vaidluste lahendamisel lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest. Kui Sa pole komisjoni otsusega nõus, võid pöörduda Maakohtusse. Sama võib teha ka vastaspool.

Täpsem info vaidluste kohtuvälise lahendamise kohta www.ttja.ee ja www.komisjon.ee.

10.3. Lisaks eeltoodule on Tarbijal õigus Plantex AS e-poest ostetud kauba või teenusega seoses tekkinud vaidluse lahendamiseks kasutada internetipõhisese vaidluste lahendamise platvormi (ODR) http://ec.europa.eu/odr. Internetipõhine vaidluste lahendamise platvorm on eelkõige mõeldud piiriüleste vaidluste lahendamiseks, võimaldades tarbijal lihtsamalt leida konkreetse vaidluse lahendamiseks sobiv kohtuväline üksus kaupleja liikmesriigis.

11. Lisatingimused

11.1 Tootepildid on illustratiivse tähendusega. Värvitoonidide erinevused sõltuvad nii pildistamise hetke valgusest, arvuti-  ja telefoniekraanide lahutusvõimest ning samuti väljaprintimisel printeri seadistustest ja need ei saa kattuda üks ühele elus taime tonaalsusega.

11.2 Plantex AS jätab endale õiguse korrigeerida toodete hindu. Antud juhul jätab Plantex AS endale õiguse loobuda müügist ning tagastada kliendile raha tema arvelduskontole 10 tööpäeva jooksul.

11.3 Plantex AS jätab endale õiguse loobuda müügist kui tootega on juhtunud mõni järgnevatest probleemidest: on juhtunud inimlik eksitus hinna sisestamisel või tehniline viga süsteemis (näiteks kui toode on müügis 0 EUR'iga on tegemist ilmselgelt veaga. Sellest tulenevalt eeldame, et klient peaks aru saama, et tegemist on veaga ja toode ei kuulu sellise hinnaga müümisele.)

11.4 Toote infot kontrollitakse ja täiustatakse regulaarselt. Andmed võivad olla peale Tarbija viimast külastust uuenenud. Seoses inimlike eksimustega või süsteemiriketega võib e-poe tooteinfos esineda ebatäpsusi. Oleme tänulikud, kui annate vigasest tooteinfost teada info@juhanipuukool.ee.

Copyright © 2024 Plantex AS. Kõik õigused kaitstud.