Kallid kliendid! Meie e-poe klienditeenindus töötab E-R 10-16 Kõigile kaupade saatmist ja komplekteerimist puudutavatele küsimustele saate vastuse meiliaadressil epood(at)juhanipuukool.ee või tel 7 409 500
Tähelepanu! Seoses tellimuste mahu suurenemise ja isolatsioonikohustusega võib pakkide väljastamise aeg ulatuda nelja nädalani. Vabandame!

Astelpajud

Kuhu istutada?  Astelpaju lepib ja toitainete vaese mullaga, eelistades kergemad liivsavi või saviliiv muldasid. Juurtel elavad mügarbakterid seovad õhulämmastikku. Vajab palju valgust.

 

Harilik astelpaju on kahekojaline, seega tuleks aeda istutada nii emas- kui ka isastaimi. Astelpaju on tuultolmleja, seetõttu peaks isastaim kasvama tuulepoolsel küljel.

 

Kuidas istutada? 5-6 emastaime kohta võetakse 1 isastaim. Taimed istutatakse 2-4 m vahedega. Astelpajul on pindmine juurestik – kõige paremaks taimede aluseks maapinna katteks on murukamar, mida niidetaks 5-6 x suve jooksul.

 

Kui rajada suuremat istandikku, siis asukohta valides tuleb arvestada, et istandiku naabriteks ei sobi pajud, remmelgad, haavad, paplid ja sirelid, kuna neil olevad seenhaigused võivad nakatada ka astelpaju.

 

Hooldus. Põõsaid lõigatakse kevadel ennetavalt või sügisel saaki koristades. Kevadel on suuremaks hooldustööks kuivanud ja talvakahjustunud raagude väljalõikamine. Väetistest vajab astelpaju eeskätt fosforväetisi, vähem kaaliväetisi. Neid antakse kas

sügisel või varakevadel. Lämmastikväetisi astelpaju praktiliselt ei vaja. Juurtel elavad mügarbakterid seovad õhulämmastikku.

Kuvamisviis Grid Nimekiri

5 toodet

lehe kohta
Määra kahanevas suunas
 1. Harilik astelpaju 'Eva'
  Harilik astelpaju 'Eva'
  Hippophae rhamnoides 'Eva'
  12,50 €
 2. Harilik astelpaju 'Friesdorfer Orange'
  Harilik astelpaju 'Friesdorfer Orange'
  Hippophae rhamnoides 'Friesdorfer Orange'
  12,50 €
 3. Harilik astelpaju 'Lord'
  Harilik astelpaju 'Lord'
  Hippophae rhamnoides 'Lord'
  12,50 €
  Maksimaalne kõrgus
  5-6m
 4. Harilik astelpaju 'Maria'
  Harilik astelpaju 'Maria'
  Hippophae rhamnoides 'Maria'
  12,50 €
  Maksimaalne kõrgus
  2-3m
 5. Harilik astelpaju 'Tatjana'
  Harilik astelpaju 'Tatjana'
  Hippophae rhamnoides 'Tatjana'
  12,50 €
Kuvamisviis Grid Nimekiri

5 toodet

lehe kohta
Määra kahanevas suunas
Copyright © 2020 Plantex AS. Kõik õigused kaitstud.