Kallid kliendid! Meie e-poe klienditeenindus töötab E-R 10-16 Kõigile kaupade saatmist ja komplekteerimist puudutavatele küsimustele saate vastuse meiliaadressil epood(at)juhanipuukool.ee

Kuidas teha pühadepärga

Kuidas teha pühadepärga
Postitatud: Nõuanded

Kuidas teha pühadepärga

Advendiaja alguseks on paras sättida uksele pühadepärg. Kui tunudub, et pühad on veel liiga kaugel ja väga rikkalike kaunistustega algust teha ei taha, siis on mõnus alustada tagasihoidlike looduslikust materjalist dekoratsioonidega. 

Me teeme kõik pärjad ja vanikud ise oma istanduses kasvanud taimedest. Pärgade põhjana kasutame kontpuud, mille sihvakad kasvud on sitked ja põnevat värvi. 

Kui kasutada pärjas erinevate taimede oksi, ei ole muid kaunistusi enam juurde vajagi!

Meie kasutame kuuske, nulgu, kadakat, rumeelia mändi, jugapuud, elupuud jne., isegi kikkapuu oksad on pärja sisse jõudnud, rääkimata samblikest. 

 

Vajalikud töövahendid

Oksakäärid, traat, pärja põhi või selle materjal, erinevad igihaljad oksad

 

Töökäik

    1. Painuta valmis 20-30 cm läbimõõduga võru. Selleks sobib kõige paremini kontpuu, paju, toomingas. Kinnita kindlalt traadiga. Ära traati läbi lõika!
    2. Valmista ette 3-4 oksakesest koosnevad pisikesed pundid. Pane kokku erinevat rohelist. Neid kulub päris palju - oma 30 tk võiks valmis olla. 
    3. Hakka panema oksapunte võru külge. Aseta need korda-mööda ringjoone sisemisele, välimisele ja pealmisele küljele. Iga punt kinnita 2-3 traadikeeruga. Tõmba traat tugevasti kinni. Ära traati läbi lõika. 
    4. Kui oled täisringi täidetud saanud, siis kinnita traat tugevalt mitme keeruga ja punu okste vahele. Viimased pundid võid panna ka eraldi väikeste puntidena, et vahekoht oleks ühtlaselt täidetud.

Tubaseks pärjaks on hea kasutada nulgu, jugapuud ja elupuud - nendel ei ole okkaid, mis kuivades pudisema hakkaksid. 

2 aastat tagasi
Copyright © 2020 Plantex AS. Kõik õigused kaitstud.