Augustikuu taim: taasviljuv vaarikas 'Delniwa'

Augustikuu taim: taasviljuv vaarikas 'Delniwa'

Meie puukooli augustikuu taimeks valisime taasviljuva vaarikasordi ’Delniwa’!

Taasviljuv ehk remontantsort tähendab seda, et vaarikas annab hooaja jooksul kaks saaki. Esimene saak valmib juulikuus ning teine saak hakkab valmima augusti keskpaiku ja valmib järk-järgult kuu aja jooksul või isegi kauem.

’Delniwa’ väärib kuu taime tiitlit seetõttu, et tema teine saak on teistest taasviljuvatest sortidest palju varasem, tal on suurepärased kasvuomadused ning rikkalik ja maitsev marjasaak.

Kasvuomadused

Tegu on madala kompaktse kaavukujuga sordiga. Tema tavapärane kõrgus jääb 1–1,2 m juurde.

Teiseks plussiks on ka tema väga tugevad oksad, mis hoiavad ka vaatamata suurtele marjakobaratele end kenasti püsti. Nii jäävad marjad puhtaks ja neid on mugav korjata.

Viljad

'Delniwa' viljad on suured, tugevad ja hea konsistentsiga. Maitselt on need tõeliselt magusad. Oma head värsket maitset säilitavad viljad kuni saagikande lõpuni.

Sort on aretatud Poolas ning sobib kasvatamiseks nii istanduses kui ka koduaias.

Veel rohkem saad sellest sordist teda meie videost! Lisaks õpetame kuidas taasviljuvaid vaarikasorte kasvatada - selleks on kaks viiisi, ning räägime, mis eristab seda sorti kõige tuntumast taasviljuvast sordist 'Polka'!

vaarikas Delniwa video

Video on tehtud 16.08.2024 Marjamaa talus Tartumaal.

Istikuid saad osta meie e-poest või istikuäridest Tallinnas, Tartus ja Jõhvis!

vaarikas Delniwavaarikas Delniwa

Juhani Puukooli kuu taimed

Alustasime aprillist traditsiooniga, et toome iga kuu esile ühe eriti väärt taime. Kuu taimeks saavad need, kes on usaldusväärsed, vähenõudlikud, samas ka pilkupüüdva ja erilise välimuse või omadustega. Need on taimed, kellele anname puukooli poolt kindla soovituse.

Loodame, et meie lemmikud pakuvad inspiratsiooni ja ideid ka sulle!