Juulikuu taim: aedhortensiad 'Little Lime' ja 'Bobo'

Juulikuu taim: aedhortensiad 'Little Lime' ja 'Bobo'

Juhani Puukooli kuu taimi sai juulis lausa kaks! Nendeks on meie hinnangul kaks parimat madalakasvulist aedhortensia sorti: 'Little Lime' ja 'Bobo'

Mõlema põõsa põhiline kõrgus jääb 30–50 cm vahele, millele lisandub õite kõrgus. Põõsaste oksad on tugevad, hästi hoidvad ja püstised, mistõttu need ei lamandu õite raskuse all. Õisi on mõlemal sordil väga rikkalikult!

hortensia Little Lime

Kui muidu on need sordid oma olemuselt väga sarnased, siis erinevus tuleb esile vaid õisiku juures - ’Bobo’ õisik on kriiskavalt lumivalge, tõeliselt pitsiline ja õrn, meenutades isegi meie kaunist rahvuslikku Haapsalu salli. Üldmulje on kaunis ja õhuline.

Aedhortensia Bobo

Vastukaaluks on ’Little Lime'i’ õis tugevatooniline - imeilus laimiroheline!, raskemakujulisem ja täidetum. Päikselises kasvukohas ja õitsemise käigus hakkab  laimiroheline muutuma puhasvalgeks ning õitsemise jätkudes omakorda juba pastelseks roosaks, mis on selle sordi õite sügisvärviks.

Aedhortensia Little Lime

Tänu madalale kasvule suudavad nad areneda suhteliselt laiaks, mis tähendab, et tiheda istutuse korral on nendega võimalik luua suuri, õitsvaid, pitsivahulisi istutusi ja täita suuri alasid.

Nad on ka suurepärane valik reaistutuseks ja piirete rajamiseks. 'Bobo' on ideaalne ka konteineris kasvatamiseks! Lisaks koduaiale võiks neid palju enam kasutada ka meie linnade avalikus haljastuses!

Rohkem saad nende suurepäraste sortide omadustest ja aehortensiate kasvatmisest - kasvukohast, lõikamisest, väetamisest teada meie videoklipist!

Aedhortensiad

Kogu meie hortensiavalikuga saad tutvuda siin: https://juhanipuukool.ee/est/taimed/ilupoosad/hortensiad