Juunikuu taim: vähenõudlik ja mitmekülgne sinihelmikas 'Moorhexe'

Juunikuu taim: vähenõudlik ja mitmekülgne sinihelmikas 'Moorhexe'

Kõrrelistest on viimastel aastatel saanud aiakujundajate lemmikud. Seda põhjusel, et nad on vähenõudlikud, vastupidavad, visuaalselt rahulikud ja õhulised ning neid saab kasutada väga erineval moel.

Aga milline on kõige parem kõrreline Eesti aeda?

Meie puukoolis soovitame selleks harilikku sinihelmikat ’Moorhexe’. Mis teeb temast ühe silmapaistvaima kõrreliste seas, saad teada sellest videoloost!

sinihelmikas Moorhexe

Meie hindame seda sorti, kuna:

• tal on väga korrapärane püstine puhmik
  • ta ei anna isekülvi ega lähe aias laiali
  • ta on väga vastupidav ja pikaealine
  • suve keskpaiku moodustuvad õievarred püsivad püsti kevadeni ja seda ka lumega
  • ta on mullastiku suhtes vähenõudlik ja saab hakkama erinevates kasvukohtades

Aiakujunduses saab teda kasutada mitmeti. Ta on ideaalne kaaslane püsikupeenrasse lillede taustaks või vahele, et saavutada õhulisust ning luua kordusi. Samas sobib sinihelmikas hästi ka üheliigilisse reaistutusse luues eraldusi ja piirdeid. Ta on vastupidav valik ka konteinerisse!

Sinihelmikas 'Moorhexe' on vähenõudlik ja mitmekülgne kõrreline, mistõttu meie puukoolis soovitame teda kasvatada!

Taime saad osta meie e-poest või leia meie istikuärid Tallinnas, Tartus ja Jõhvis!

sinihelmikas Moorhexe

Juhani Puukooli kuu taimed

Alustasime aprillist traditsiooniga, et toome iga kuu esile ühe eriti väärt taime. Kuu taimeks saavad need, kes on usaldusväärsed, vähenõudlikud, samas ka pilkupüüdva ja erilise välimuse või omadustega. Need on taimed, kellele anname puukooli poolt kindla soovituse.

Loodame, et meie lemmikud pakuvad inspiratsiooni ja ideid ka sulle!