Kallid kliendid! Meie e-poe klienditeenindus töötab E-R 10-16.
Kõigile kaupade saatmist ja komplekteerimist puudutavatele küsimustele saate vastuse meiliaadressil epood(at)juhanipuukool.ee

Kuidas teha pühadepärga

Kuidas teha pühadepärga
Laen...
Kuidas teha pühadepärga

Jõuluootuse üheks oluliseks osaks on uksele sätitud pühadepärg. Kui tunudub, et pühad on veel liiga kaugel ja väga rikkalike kaunistustega algust teha ei taha, siis on mõnus alustada tagasihoidlike looduslikust materjalist dekoratsioonidega. 

Juhani Puukool teeb kõik pärjad ja vanikud ise oma istandustes kasvanud taimedest. Pärgade põhjana kasutame kontpuud, mille sihvakad kasvud on sitked ja põnevat värvi. 

Kui kasutada pärjas erinevate taimede oksi, ei ole muid kaunistusi enam juurde vajagi!

Meie kasutame näiteks kuuske, nulgu, kadakat, rumeelia mändi, jugapuud ja elupuud. Isegi kikkapuu oksad on pärja sisse jõudnud, rääkimata samblast. 

 

Vajalikud töövahendid

Oksakäärid, traat, pärja põhi või selle materjal, erinevad igihaljad oksad.

 

Töökäik

    1. Painuta valmis 20–30 cm läbimõõduga võru. Selleks sobib kõige paremini kontpuu, paju, toomingas. Kinnita kindlalt traadiga. Ära traati läbi lõika!
    2. Valmista ette 3–4 oksakesest koosnevad pisikesed pundid. Pane kokku erinevat rohelist. Neid kulub päris palju - neid võiks valmis olla oma 30 tükki. 
    3. Hakka oksapunte võru külge panema. Aseta need kordamööda ringjoone sisemisele, välimisele ja pealmisele küljele. Iga punt kinnita 2–3 traadikeeruga. Tõmba traat tugevasti kinni. Ära traati läbi lõika. 
    4. Kui oled saanud täisringi täidetud, siis kinnita traat tugevalt mitme keeruga ja punu okste vahele. Viimased pundid võid võrule panna ka eraldi väikeste puntidena, et vahekoht oleks ühtlaselt täidetud.

Tubaseks pärjaks on hea kasutada nulgu, jugapuud ja elupuud - nendel ei ole okkaid, mis kuivades pudisema hakkaksid. 

Copyright © 2020 Plantex AS. Kõik õigused kaitstud.