’Maasikõun’ – vana mõisaaedade õun nüüd müügil!

’Maasikõun’ – vana mõisaaedade õun nüüd müügil!

Kui oled otsinud oma viljaaeda midagi erilist, siis saame sind sel aastal rõõmustada uue õunasordiga - ’Maasikõunaga’!

'Maasikõun' on põnev ja arhailine sort, mille avastasime Palmse mõisa viljapuuaiast. Sealt hakkas idanema idee seda sorti paljundada.

Nagu nimi viitab, on ’Maasikõun’ maasikat meenutava maitsega ning aromaatne ja mahlane. Tegu on taliõunaga, esimesed viljad saavad tarbimisküpseks oktoobris.

Viljad on keskmise suurusega, valkjaskollased, õrna triibulise roosaka punaga. Viljad säilivad väga hästi – kuni veebruarini.

Sel aastal on 'Maasikõun' saadaval vaid perepuuna koos ’Antonovka’ ja ’Liivi Kuldrenetiga’, järgmistel hooaegadel juba ilmselt ka üksikpuuna.

Vanade mõisaaedade hinnatud õunasortide pakkumisega jätkame ka edaspidi – huvilistel on mida oodata!

Maasikõun
Perepuu kolme sordiga: 'Maasikõun', 'Liivi Kuldrenett' ja 'Antonovka'