Head kliendid!
Meie e-poe klienditeenindus töötab E–R kella 10–16.
Kaupade saatmist ja komplekteerimist puudutavatele küsimustele vastame aadressil epood(at)juhanipuukool.ee.

UUS! Kamtšatka kitseenelas: ideaalne pikaealine püsik

UUS! Kamtšatka kitseenelas: ideaalne pikaealine püsik
Laen...
UUS! Kamtšatka kitseenelas: ideaalne pikaealine püsik

Kamtšatka kitseenelas (Aruncus dioicus var. kamtschaticus) on tänu oma kaunile välimusele ja tagasihoidlikele nõudmistele ideaalne püsik igasse aeda. 

Kui tavapärselt võib kitseenelaid kohata pigem taluaedades, siis kamtšatka kitseenelas sobitub hästi ka moodsa linnaaia kujundusse või väikeaeda. Seda tänu sellele, et jääb põhiliigist pea poole madalamaks ehk u 80–90 cm kõrguseks ning on kompaktsem.

Kui ta juunikuus õitseb, püüavad pilku tema suured harunevad õisikud mis on kas valged või kreemikad. Õied püsivad hästi ka vaasis ning need sobivad ka kuivatamiseks. 

Kamtšatka kitseenela lehestik on kaunis kogu kasvuaja, aga eriti silmatorkavaks muutub see sügisel, mil värvub säravalt oranžikaspunaseks.

Sobivas kasvukohas, mis on varjulisem ja niiskem, edeneb taim hästi ja kiiresti. Päikeselisele kasvukohale võib teda istutada vaid siis, kui muld jääb ka kuivaperioodil piisavalt niiskeks.

Ta ei vaja ümberistutamist – vastupidi, see talle ei meeldigi - ning on igati vastupidav ja väga pikaealine. Taimede talvekindlus on hea.

Soomes on kamtšatka kitseenelad ühed hinnatumad püsikud!

Copyright © 2024 Plantex AS. Kõik õigused kaitstud.