Head kliendid!
Meie e-poe klienditeenindus töötab E–R kella 10–16.
Kaupade saatmist ja komplekteerimist puudutavatele küsimustele vastame aadressil epood(at)juhanipuukool.ee.

Küsimus: mida teha külmakahjustusega roosidega?

Küsimus: mida teha külmakahjustusega roosidega?
Laen...
Küsimus: mida teha külmakahjustusega roosidega?

Saime oma kliendilt Tartumaalt pildi tema koduaia roosidest, millel on varred mustaks läinud ja taimed tunduvad elutud. Ta küsis nõu, mida sellises olukorras edasi teha? 

külmavõetud roosid

külmavõetud roosid

Piltide järgi tundub, et tegemist on külmakahjustusega. Talvekahjud võivad olla kerged, mil hukkunud on vaid varretipud, aga hukkuda võib ka kogu taim.

Selleks, et kindlaks teha, kas roosivarred on veel elus või hukkunud, tuleks vars aiakääridega läbi lõigata. Kui võrse on seest pruun, on see surnud. Kui aga näha on heledat puitu ning see tundub n-ö mahlane, on taimel veel elujõudu ja see võib uinuvatest pungadest kevadel siiski taastuda.

Selleks lõika kevadel (mitte kohe!) elutud mustad oksad kuni rohelise osani maha. Kui oled istutanud roosi pookekoha 10 cm sügavusele (ehk nii nagu vaja), siis on lootust, et taim on talve üle elanud ja noored võrsed tärkavad uinunud pungadest.

Kontrolli ka sina oma roose! Võimalik, et ootamatult tulnud esimene külmalaine detsembrikuus, kui lund veel polnud ning pidev temperatuurikõikumine võib olla ka sinu taimedele oma jälje jätnud või oled oma lemmiksordist sootuks ilma jäänud.

Praegu on veel hea võimalus oma lemmikuid meie juurest hankida ja kevadeks valmis tellida. Kuna oleme lõpetamas tuuturooside tootmist, siis jääb seetõttu ka sortiment mõnevõrra väiksemaks. Tuuturooside lõpumüügihind on väga soodne – vaid 6,50 €.

Copyright © 2020 Plantex AS. Kõik õigused kaitstud.