Roosimaailma vähenõudlikud kaunitarid

silmaroos
Roosimaailma vähenõudlikud kaunitarid

Juhani Puukoolis on alanud roosiistikute ettetellimine kevadeks. Toome sellest valikust sinuni mõned silmapaistvad, kuid tõeliselt vähenõudlikud kaunitarid, kes on väärt ka suuremat tähelepanu.

Silmaroosid

Uue tootegrupi “Eye”-seeria roosid ehk silmaroosid muudab eriliseks nende intensiivne kontrastvärvi õiesüdamik. Sellest tuleb ka nende nimi.

Silmaroosid on lihtõielised, mille eeliseks omakorda on see, et nende lõhn on intensiivsem kui täidisõielistel roosidel ning ühtlasi meelitab see ligi ka rohkem mesilasi. Olenevalt sordist võib lõhn olla kergelt vürtsikas või tugev ja sidrunit meenutav.

Silmaroosid õitsevad kogu suve, juunist septembrini, ning on väga õierikkad – õitega on kaetud kogu roosipõõsas.

Kogu oma lõhna- ja õierikkuse juures on nad vähenõudlikud, haiguskindlad ja vastupidavad (taludes ka põuda) – silmaroosid saavad hakkama ka siis kui neid pidevalt ei jälgi.

Silmarooside värvivalikus on nii kollase, roosa kui lilla õievärviga põõsasroose. Põõsaste kõrgus on 0,5–0,6 meetrit.

Nad sobivad hästi näiteks nii terrassi äärde kui ka terrassil suuremas potis kasvatamiseks.

roos eye of the tiger
Põõsasroos 'Eye Of The Tiger'

’Betty Boop’

Peenraroosi 'Betty Boop' on iseloomustatud kui meeletult õitsvat ja tugeva puuviljase aroomiga sorti. Tema õie kroonlehe põhitooniks on valge, servad ääristatud erkpunasega ja südamik on kollane.

Õied on keskmiselt täidetud. ’Betty Boop’ alustab õitsemist juunis ning õitseb korduvalt kuni septembrini. Kompaktse põõsa kõrguseks on 0,8–1 meetrit.

Suurepärane sort ääristaimeks.

roos betty boop

’Home Run’ ja ’Pink Home Run’

Põõsasroosid 'Pink Home Run' ja 'Home Run' on samuti lihtõielised. Vastavalt sordile on need kas erkroosad või säravpunased ja heledama südamikuga. Õitega on kaetud kogu põõsas ning seda kogu hooaja. Mesilaste lemmik!

Madalakasvuline, 0,7–0,9 meetri vahele jääv põõsas sobib nii taluaeda kui ka linnahaljastusse.

roos pink home run

'Wing Ding'

Peenraroos 'Wing Ding' on eeltoodutest kõige madalam – tema kõrguseks on 0,4–0,6 meetrit. Lihtsad oranžikaspunased õied on okstel ülisuurtes kobarates, nende taustaks on kena tumeroheline läikiv lehestik.

’Wing Ding’ on samuti tõeline superõitseja – õisi on meeletult üle kogu põõsa ning seda kogu suve.

roos wing ding

Kõigi meie roosiistikutega saad tutvuda ja ette tellida SIIN.

Kõik meie valikusse kuuluvad sordid on sobivad Eesti tingimustes kasvatamiseks ning hea haiguskindlusega. Kõik müüdavad taimed on meie juures kasvanud ning meie aednike paljundatud.